Studium speciální pedagogiky

Staňte se speciálním pedagogem a naučte se pracovat s osobami se speciálními vzdělávacími potřebami všech věkových kategorií – raného a předškolního věku, v období školního věku, adolescence, v dospělosti a stáří.

Nabízíme studium v  ​​prezenční a kombinované formě . Zvolit můžete studium dvouoborové , zaměřené na učitelství, nebo jednooborové studium , směřující k poradenské činnosti. V rámci celoživotního vzdělávání nabízíme další rozšiřující programy a kurzy.

☝🏻 Informace o tom, jaké studijní programy nabízíme, jaké pomůcky při výuce využíváme a co o nás říkají naši absolventi. ☝🏻 (délka 14:15 min)

Chci studovat

Potřebujete více informací ke studiu? Přijďte na Den otevřených dveří, který každoročně pořádá naše fakulta.  

Více o studiu speciální pedagogiky

Speciální pedagogika je oborem vycházejícím z respektu a citlivého vnímání životní situace osob se speciálními vzdělávacími potřebami, jejímž cílem je pomoci jim nalézt místo v životě a společnosti. Každý den se učíme společně – naslouchat, rozumět a sdílet.

V se zvolenými studijními plány studia se studentky a studenti seznamují v souladu s kontextem komplexní podpory osob se speciálními vzdělávacími potřebami s možnostmi edukace v prostředí inkluzivních i samostatně zřízených škol, s postupy speciálně pedagogické intervence. Učí se také orientaci v důležitém zázemí v mezioborové spolupráci i komunikaci s klíčovými osobami – zákonnými zástupci a rodinnými příslušníky. Vlastní poznatky a postupy práce s osobami se speciálními vzdělávacími potřebami si ověřují a rozšiřují během praxe realizované ve školách a dalších zařízeních, s nimiž naše katedra dlouhodobě spolupracuje.

 

Chcete si založit přihlášku? Podívejte se na podmínky a kritéria pro přijetí ke studiu ve studijních programech.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info